ENTRY FEE:

  • BASIC COMPETITION 25 EURO / COUPLE
  • WDSF COMPETITION 40 EURO / COUPLE  / ONE CATEGORY
  • WDSF COMPETITION 50 EURO / COUPLE / TWO CATEGORIES

WDSF INTERNATIONAL OPEN LATIN

  1. Gondor Laurentiu - Ghender Alexandra / Romania
  2. Toth Bence - Vicken Lilly Jane / Norway
  3. Pop Vlad Alex - Butor Zsofia / Hungary
  4. Miguel Fernandes - Particia Gomes do Carmo / Portugal
  5. Vincenzo Taormina - Floriana Messina / Italy
  6. Robertas Urbonavicius - Juste Povilaityte / Lithuania
  7. Giuseppe Dell'aria - Irina Perez Lopez / Belgium
  8. Marek Polacek - Sarka Kotatkova / Czech Republic
  9. Tomas Ludma - Emanuela Kaucka / Czech Republic
  10. Stepan Pleyer -  Marketa Feiferova / Czech Republic
  11. Lukas Briza - Elena Novakova / Czech Republic
  12. Bashkirov Max - Razheva Anastasia  / Russia
  13. Derevicher Alen - Aslan Amit / Israel
  14. Castorina Antonio - Castorina Gaia Maria Pia / San Marino
  15. Dartois Antoine - Consuela Nicula / Belgium
  16. Miculescu Ionut Alexandru - Pacurar Andra / Romania*
  17. Török Tamás-Gyurkovits Éva / Hungary
  18. Boie Bogdan - Natalia Luchiv / Moldova*
  19. Maksym Kravchenko - Kukute Paula / Latvia
  20. Borbas Csaba - Toth Emilia / Hungary
  21. Alexander Lillo - Margarita Khamzaeva / Russia
  22. Dmitry Marchenko - Anastasia Rybalko / Azerbaijan
  23. Luca Favilla - Roberta Morelli / Italy
  24. Alessanro Napoli - Giai Baudissard / Makedonia
  25. Saamuel Rammo - Marianne Äkke / Estonia
  26. Rannar Edovald - Mari-Liis Mets / Estonia
  27. Mark Richard Jürna - Lisette Metsalu / Estonia
  28. Benjamin Ike Robin Olisah - Helena Villmann / Estonia
  29. Kirill Medianov -  Elisaveta Semjonova / Estonia
  30. Radu Tulcan - Duma Andreea / Romania
  31. Ioanascu Adrian - Tarnavean Ilinca / Romania
  32. Alin Valentin Ivanescu - Diana Kristof / Romania
  33. Ionascu Adrian - Tarnavean Ilinca / Romania
  34. Robin Matejka - Cupalova Nicole / Czech Republic
  35. Tomas Jakubec - Linda Kvasnickova / Czech Republic
  36. Elida Paul Mircea - Albu Bianca / Romania
  37. Tomas Kaluja - Mikusova Monica / Slovakia
  38. Daniel Solyom - Siminska Zuzana / Slovakia
  39. Bencsik Gergo - Szilvia Sandor / Hungary
  40. Valceanu Alexandru - Szuromi Alexandra / Romania
  41. Matei Denis - Iovanas Ioana / Romania

WDSF INTERNATIONAL OPEN STANDARD

  1. Dovydas Sutinys - Kamile Pazeraite / Lithuania
  2. Marco Sirocchi - Dora Kilin / Romania
  3. Raffaele Gesmundo - Noemi Bozzo / Switzerland
  4. Stephan Pleyer - Marketa Feiferova / Czech Republic
  5. Tomas Ludma - Emanuela Kaucka / Czech Republic
  6. Dartois Antoine - Consuela Nicula / Belgium
  7. Martin Sramka - Erika Ferrara / Slovakia
  8. Borbas Csaba - Toth Emilia / Hungary
  9. Przemyslaw Walisiak - Pres Katarzyna / Poland
  10. Norbert Drobina - Vasas Viktoria / Serbia
  11. Fodor Norber Csanad - Vaszi Reka / Hungary
  12. Saamuel Rammo - Marianne Äkke / Estonia
  13. Ergo Lükk - Baile Orb / Estonia
  14. Radu Tulcan - Duma Andreea / Romania
  15. Muresan Tudor - Precup Andra / Romania
  16. Alin Valentin Ivanescu - Diana Kristof / Romania
  17. Valceanu Alexandru - Szuromi Alexandra / Romania
  18. Matei Denis - Iovanas Ioana / Romania

WDSF YOUTH OPEN STANDARD

  1. Dovydas Sutinys - Kamile Pazeraite / Lithuania
  2. Nagy Márk - Marschall Zita / Hungary
  3. Yigit Alemdaroglu - Nehir Polat / Turkey
  4. Kystof Pallas - Hana Hendrickova / Czech Republic
  5. Zicoane  Sebastian - Copos Anca / Romania
  6. Szalai Denes - Balla Petra / Hungary
  7. Kovago David - Petak Magdolna / Hungary
  8. Oliver Pajus - Saiko Anette / Estonia
  9. Ionut Popescu - Ana Cardan / Romania
  10. Mateo Ipate - Sonia Stelea / Romania
  11. Kis Robert - Adriana Suciu / Romania
  12. Marita Ciprian - Bumba Oana / Romania
  13. Oliver Pajus - Anette Saiko / Estonia
  14. Matthias Soots - Natali Mutli / Estonia
  15. Robert Johannes Schwartz - Annabel Esperk / Estonia
  16. Jan Jorke Ellan - Kristiina Trudnikov / Estonia
  17. Kirill Medianov -  Elisaveta Semjonova / Estonia
  18. Radu Tulcan - Duma Andreea / Romania
  19. Alin Valentin Ivanescu - Diana Kristof / Romania
  20. Maxim Derughin - Filimoshina Arina / Russian Federation
  21. Kovacsi Vlad - Dumitru Andra / Romania
  22. Muresan Tudor - Precup Ada / Romania
  23. Valceanu Alexandru - Szuromi Alexandra / Romania

WDSF YOUTH OPEN LATIN

  1. Gondor Laurentiu - Ghender Alexandra / Romania
  2. Nuno Oliveira - Juliana Antunes / Portugal 
  3. Yigit Alemdaroglu - Nehir Polat / Turkey
  4. Tauras Zemaitis  - Greta Suslaviciute / Lithuania
  5. Nagy Márk - Marschall Zita / Hungary
  6. Kystof Pallas - Hana Hendrickova / Czech Republic
  7. Derevicher Alen - Aslan Amit / Israel
  8. Castorina Antonio - Castorina Gaia Maria Pia / San Marino
  9. Doruk Topkan - Sofiya Parshyna / Turkey
  10. Kaan Özelçam - Gülce Telcioğlu / Turkey
  11.  Deniz Aktaş - Selin Karaca / Turkey
  12. Coman Eduard - Irina Tudorache / Romania
  13. Szalai Denes - Balla Petra / Hungary
  14. Oliver Pajus - Saiko Anette / Estonia
  15. Ignat Eduard - Jurcut Luisa / Romania
  16. Oliver Pajus - Anette Saiko / Estonia
  17. Matthias Soots - Natali Mutli / Estonia
  18. Mark Richard Jürna - Lisette Metsalu / Estonia
  19. Benjamin Ike Robin Olisah - Helena Villmann / Estonia
  20. Radu Tulcan - Duma Andreea / Romania
  21. Covaci Vlad Mihnea - Dumitru Andra Roxana / Romania
  22. Muresan Tudor - Precup Andra / Romania
  23. Erik Gerhard Baranyai - Daria Alexia Ardelean / Romania
  24. Alin Valentin Ivanescu - Diana Kristof / Romania
  25. Ionascu Adrian - Tarnavean Ilinca / Romania
  26. Elida Paul Mircea - Albu Bianca / Romania
  27. Andrei Alenca - Stoica Bianca / Romania
  28. Tomas Kaluja - Mikusova Monica / Slovakia
  29. Daniel Solyom - Siminska Zuzana / Slovakia

WDSF SENIOR 2 STANDARD

  1. Gerhard Baier  - Ingrid Cloos Baier / Germany
  2. Monique -Jean-Louis MOREL /Belgium
  3. Chantal & Olivier Pluvinage / Belgium
  4. Ratislav Pupik - Mlyncarova Henrieta / Slovakia
  5. Mihail Syrytski - Syrytskaya Sviatlana  / Bielorussia
  6. Karel Pleyer - Pleyerova Radka / Czech Republic
  7. Asztalos Zoltan - Kissne Szegedi Zsuzsanna / Hungary
  8. Jaroslav Zeman - Zemanova Petra / Czech Republic
  9. Jan Mokris - Vera Mokrisova / Czech Republic
  10. Jozsef Kranicz - Dobo Erika / Hungary

WDSF SENIOR 3 STANDARD

  1. Gerhard Baier  - Ingrid Cloos Baier / Germany
  2. Kranicz Jozsef - Dobo Erika / Hungary
  3. Hors Beckmann - Patricia Backmann / Germany
  4. Monique -Jean-Louis MOREL /Belgium
  5. Jaroslav Zeman - Zemanova Petra / Czech Republic
  6. Banfi Antal - Bellagh Maria / Hungary

 WDSF JUNIOR I LATIN

  1. Kurbatov Kirill - Revel-Muroz Alexandra / Russia
  2. Toth Istvan Aramisz - Nirucz Lorena / Romania
  3. Ahmet Tuna Dumanoğlu - Defne Sarçın / Turkey
  4. Hakkı Bucak-Aycan Coşkun / Turkey
  5. Kuzey Şentürk-Dilvin Şahin / Turkey
  6. Toth Alex - Balogh Zsofia / Hungary
  7. Oskar Pukk - Iris Tikerpuu / Estonia
  8. Georgio Paim - Amanda Matilde Purje / Estonia
  9. Hobart Eddrick Kolk - Tagli Terestal / Estonia
  10. Aleksander Tuudor Kappet - Merinel-Izabelle Õunpuu / Estonia
  11. Tripon Darius - Rasadean Marisa / Romania
  12. Negrea Catalin - Cristina Neagu / Romania
  13. Henegar Marius - Avadani Antonia / Romania

 

WDSF JUNIOR II LATIN

  1. Magyar Milan - Popa Diana / Romania
  2. Axel Sampino - Anna Zgonnikova / France
  3. Tauras Zemaitis  - Greta Suslaviciute / Lithuania
  4. Yigit Alemdaroglu - Nehir Polat / Turkey
  5. Mirko Maina - Lea Blanchon / France
  6. Kystof Pallas - Hana Hendrickova / Czech Republic
  7. Ahmet Tuna Dumanoğlu - Defne Sarçın / Turkey
  8. Hakkı Bucak-Aycan Coşkun / Turkey
  9. Kaan Özelçam - Gülce Telcioğlu / Turkey
  10. Karl Peters - Kaisa Kumpas / Estonia
  11. Horia Bucur - Ababei Melisa  / Romania
  12. Robert Seman - Rebecca Dorothea Pae / Estonia
  13. Karl Peters - Kaisa Kumpas / Estonia
  14. Robert Johannes Schwartz - Annabel Esperk / Estonia
  15. Jan Jorke Ellan - Kristiina Trudnikov / Estonia
  16. Patrik Roostfeldt - Jelizaveta Galkina / Estonia
  17. Kristofer Robin Tops - Liisa Ruus / Estonia
  18. Christopher Marcus Pirn - Gerliy Oosim / Estonia
  19. Erki Elbrecht - Evelin Viilu / Estonia
  20. Erik Gerhard Baranyai - Daria Alexia Ardelean / Romania
  21. Dobos Etien - Fildan Denisa / Romania
  22. Andrei Alenca - Stoica Bianca / Romania
  23. Maxim Derughin - Filimoshina Arina / Russian Federation
  24. Petcu Andrei - Buzuleac Bianca / Romania
  25. Tanasa Laurentiu - Iovanas Maria / Romania

OPEN  BASIC JUVENILE 1+2 STANDARD

  1. Annus László - Berényi Hanna / Hungary
  2. Juhász Gábor - Kocsis Johanna / Hungary
  3. Kulpin Nikita - Pecheritsina Ksenia  / Russia
  4. Kostenko Timofey - Eremina Varvara / Russia
  5. Doruk Şahin - Duru Polat / Turkey
  6. Deniz Cüneyit - Selin Zaim / Turkey
  7. Grasu Cristian - Andrei Roșu Maria Sofia  / Romania
  8. Johann Sild - Arna Utebekova / Estonia
  9. Lennart Kalind - Säde Sepp / Estonia
  10. Chira Bogdan - Gorskovoz Ana Maria / Romania
  11. Pleasa Rares - Duca Cezara / Romania
  12. Pop Bogdan - Nechintan Mara / Romania
  13. Mathe Florin - Fort Alexandra / Romania
  14. Crisan Andrei - Ababei Iulia / Romania
  15. Todoran David - Dan Daniela / Romania
  16. Bumbu Tudor - Niculescu Amalia / Romania
  17. Niculescu Vlad - Farcas Gabriela / Romania
  18. Sasebes Andrei - Botarel Diana / Romania
  19. Walter Christian - PopescuNaomi / Romania
  20. Opra Patric - Dancanet Iris / Romania
  21. Nanu Iacob - Nimu Andreea / Romania

OPEN BASIC JUVENILE 1+2 LATIN

  1. Annus László - Berényi Hanna / Hungary
  2. Juhász Gábor - Kocsis Johanna / Hungary
  3. Kulpin Nikita - Pecheritsina Ksenia  / Russia
  4. Kostenko Timofey - Eremina Varvara / Russia
  5. Doruk Şahin - Duru Polat / Turkey
  6. Deniz Cüneyit - Selin Zaim / Turkey
  7. Grasu Cristian  - Andrei Roșu Maria Sofia  / Romania
  8. Johann Sild - Arna Utebekova / Estonia
  9. Lennart Kalind - Säde Sepp / Estonia
  10. Chira Bogdan - Gorskovoz Ana Maria / Romania
  11. Pleasa Rares - Duca Cezara / Romania
  12. Pop Bogdan - Nechintan Mara / Romania
  13. Mathe Florin - Fort Alexandra / Romania
  14. Net Iannis - Bonaci Maria / Romania
  15. Crisan Andrei - Ababei Iulia / Romania
  16. Todoran David - Dan Daniela / Romania
  17. Bumbu Tudor - Niculescu Amalia / Romania
  18. Niculescu Vlad - Farcas Gabriela / Romania
  19. Sasebes Andrei - Botarel Diana / Romania
  20. Walter Christian - PopescuNaomi / Romania
  21. Opra Patric - Dancanet Iris / Romania